← wstecz

Infrastruktura HAWE Telekom w Nadbużańskiej Szerokopasmowej Sieci Dystrybucyjnej

HAWE Telekom podpisała umowę ze spółką  RedClover na długoletnią dzierżawę kanalizacji teletechnicznej o wartości około 2,5 mln zł.

Spółka RedClover, która jest dostawcą oraz integratorem rozwiązań IT/Telco dla sektora telekomunikacyjnego, zakłada wykorzystanie przedmiotowej infrastruktury między innymi do realizacji projektu budowy Nadbużańskiej Szerokopasmowej Sieci Dystrybucyjnej (NSSD).

W ramach tego programu unijnego zostanie wybudowana  sieć na terenie 13 gmin powiatu siemiatyckiego, bielskiego oraz wysokomazowieckiego i prowadzony jest przez gminę Drohiczyn. W ramach sieci nadbużańskiej zostanie wybudowana infrastruktura szerokopasmowego dostępu do Internetu o długości ponad 400 km kabla światłowodowego, 387 punktów PIAP oraz 100 aktywnych punktów dystrybucyjnych.

W wyniku przeprowadzonego postępowania operatorem NSSD została spółka GREEN OPERATOR w zakresie której pozostaje zaprojektowanie i budowa sieci nadbużańskiej oraz operowanie na zasadzie operatora dla operatorów.

Hawe Telekom dalej będzie zacieśniać współpracę z partnerami w realizacji powyższego projektu.

 
Kontakt
Close

Serwis www.hawetelekom.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.hawetelekom.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w „polityce prywatności”.

Zamknij