← wstecz

Nowa droga transmisyjna z Ukrainy do Frankfurtu

HAWE Telekom Sp. z o.o. pozyskała nowego Klienta – ukraińską firmę Datagroup. Umowa obejmuje dostarczenie przez HAWE systemu transmisyjnego o długości ponad 1.600 km od granicy polsko-ukraińskiej przez Kraków, Pragę i Norymbergę do Frankfurtu nad Menem. Na terenie Polski system bazuje na Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej HAWE, a na terenie Czech i Niemiec na zasobach sieciowych pozyskanych przez HAWE od partnerów zagranicznych. Nowatorskie usługi typu „alien wavelength” umożliwią firmie Datagroup uruchomienie kanałów transmisji danych o przepływności 100 Gb/s, wykorzystywanych do obsługi ruchu do Chin z najniższym dostępnym na rynku opóźnieniem RTD.

Nowa umowa stanowi kolejny krok w realizacji przez HAWE Telekom strategii aktywnego udziału w międzynarodowych projektach obsługujących ruch tranzytowy na kierunku wschód-zachód.

Datagroup jest wiodącym ukraińskim operatorem telekomunikacyjnym. Dysponuje siecią światłowodową o długości 21.000 km. Firma rozpoczęła działalność operatorską w roku 2000 i oferuje pełny zestaw usług sieci stacjonarnej dla osób fizycznych, klientów korporacyjnych i operatorów. W ukraińskim rynku klientów korporacyjnych osiąga udział w wysokości 40%. Szczególnie silną pozycję ma również na rynku usług satelitarnych i międzyoperatorskich.

www.datagroup.ua

 
Kontakt
Close

Serwis www.hawetelekom.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.hawetelekom.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w „polityce prywatności”.

Zamknij