← wstecz

HAWE TELEKOM uruchamia specjalną ofertę dla Specjalnych Stref Ekonomicznych

HAWE TELEKOM uruchamia specjalną ofertę dla Specjalnych Stref Ekonomicznych

Polska spółka chce wspomóc firmy działające w SSE w zakresie cyberbezpieczeństwa

 HAWE Telekom uruchomiła specjalną ofertę swoich usług dla Specjalnych Stref Ekonomicznych. Polska spółka chce wspomóc firmy inwestujące na tych terenach w zakresie transferu danych z wykorzystaniem ogólnopolskiej sieci światłowodowej także za granicę, przyśpieszeniem dostępu do Internetu oraz usług związanych z serwisem lokalnych sieci telekomunikacyjnych. Oferta została skierowana do wszystkich 14 SSE. W opinii Zarządu HAWE Telekom oferowane usługi w znaczący sposób mogą zwiększyć bezpieczeństwo telekomunikacyjne przedsiębiorstw i firm działających na terenie SSE.

W portfolio usług oferowanych przez HAWE Telekom znajdują się usługi dzierżawy transmisji danych w tym między innymi łącza nx10G oraz nx100G, usługi dedykowanych sieci VPN w oparciu o sieć IP MPLS, usługi szerokopasmowego dostępu do zasobów sieci Internet, usługi dzierżawy i sprzedaży kabli, włókien światłowodowych i kolokacji wzdłuż Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej HAWE (OSŚ HAWE) oraz usługi wyspecjalizowanego serwisu światłowodowych sieci telekomunikacyjnych. Jest to pierwsza i jak dotąd jedyna tak kompleksowa oferta na polskim rynku operatorskim.

Do wszystkich 14 Specjalnych Stref Ekonomicznych wystosowaliśmy propozycję współpracy na preferencyjnych warunkach. Liczymy szczególnie na kontrakty z firmami działającymi w strefach zlokalizowanych we wschodniej Polsce, gdzie zapowiadane są liczne inwestycje w rozbudowę  m.in. infrastruktury telekomunikacyjnej. Mamy nadzieję , że nasze usługi zwiększą atrakcyjność tych stref dla biznesu. Oferujemy wykorzystanie naszej ogólnopolskiej sieci światłowodowej zarówno w zakresie transferu danych u nas w kraju, ale także poza granice Polski. Jednym z podstawowych celów naszej oferty jest zwiększenie bezpieczeństwa telekomunikacyjnego samych stref, ale przede wszystkim firm tam działających.  To jeden z najważniejszych aspektów działania nowoczesnych przedsiębiorstw w dobie coraz częstszych ataków cyberprzestępców.” – komentuje Paweł Paluchowski, Prezes Zarządu HAWE Telekom.

Ogólnopolska Sieć Światłowodowa HAWE Telekom o długości prawie 4000 km składa się z dwóch pierścieni (ringów) tworzących magistralę teletransmisyjną okalającą całe terytorium Polski. OSŚ HAWE Telekom jest siecią szkieletową, która jest uzupełniona infrastrukturą dostępową w wielu regionach Polski. Na całej magistrali światłowodowej HAWE Telekom zostały wybudowane węzły regeneracyjne rozmieszczone co 60-70 km, w których zainstalowano urządzenia aktywne umożliwiające dostarczanie usług do mniejszych miejscowości leżących na całej trasie naszej sieci. Ogólnopolska Sieć Światłowodowa HAWE posiada odgałęzienia do granic: Niemiec, Federacji Rosyjskiej, Litwy, Białorusi, Ukrainy i Czech.

 HAWE Telekom jest pierwszym w Polsce operatorem świadczącym usługi wyłącznie innym operatorom telekomunikacyjnym („Carrier’s carrier”). Kieruje swoją ofertę do operatorów sieci telefonii stacjonarnych i komórkowych, telewizji kablowych, dostawców Internetu – wszystkich operatorów nowoczesnych sieci światłowodowych.

HAWE Telekom świadczy usługi w oparciu o własną Ogólnopolską Sieć Światłowodową HAWE. Obejmują one sprzedaż i dzierżawę rurociągu teletechnicznego i włókien światłowodowych, usługi transmisji danych, dostępu do sieci Internet, kolokacji oraz usług nadzoru i serwisu sieci.

Wśród Klientów HAWE Telekom znajdują się zarówno liderzy rynku telekomunikacyjnego: najwięksi operatorzy krajowi w tym operatorzy sieci telefonii komórkowych oraz operatorzy międzynarodowi jak również liczne firmy z grona lokalnych ISP i CTV. Dzięki wielu światłowodowym stykom transgranicznym, HAWE Telekom jest największym polskim dostawcą usług telekomunikacyjnych na potrzeby tranzytu międzynarodowego.

 
Kontakt
Close

Serwis www.hawetelekom.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.hawetelekom.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w „polityce prywatności”.

Zamknij