← wstecz

Multimedia Polska zacieśnia współpracę z HAWE Telekom

Multimedia Polska zacieśnia współpracę z HAWE Telekom

Kolejne łącze 100G w ogólnopolskiej magistrali światłowodowej HAWE

 HAWE Telekom i Multimedia Polska podpisały umowę, na mocy której jeden z największych w Polsce operatorów telewizji kablowej oraz usług telekomunikacyjnych wydzierżawił od HAWE Telekom międzymiastowe łącze teletransmisyjne o przepływności 100G. Realizacja kontraktu nastąpiła po szczegółowych testach wydajności sieci światłowodowej. Spółki liczą na dalszy rozwój współpracy.

Podobnie jak w latach ubiegłych, współpraca pomiędzy HAWE Telekom i Multimedia Polska dynamicznie się rozwija. Potwierdzeniem tego są kolejne umowy, tym razem na dzierżawę pasma w ogólnopolskiej magistrali światłowodowej HAWE. Jedną z zakontraktowanych i wdrożonych usług jest międzymiastowe łącze teletransmisyjne o przepływności 100G.

HAWE Telekom wprowadziła do swojego portfolio produktów łącza o przepływności 100G m.in. dzięki prowadzeniu projektu wdrożenia nowego systemu transmisyjnego DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing) zakupionego w lutym 2017 r. od koncernu Huawei za kwotę 2,4 mln USD. Prace modernizacyjne obejmują 4 tys. km ogólnopolskiej sieci światłowodowej należącej do HAWE Telekom. Dzięki realizacji projektu, który jest na ukończeniu przepustowość sieci HAWE Telekom zwiększy się do 8Tbs.

„Dotychczasowa wieloletnia współpraca pomiędzy naszymi firmami dotyczy głównie dzierżawy od HAWE Telekom włókien światłowodowych w szeregu relacji międzymiastowych. HAWE Telekom od lat świadczy swoje usługi na najwyższym poziomie. Jestem przekonany, że usługi dzierżawy pasma 100G w sieci HAWE będą spełniały wszystkie nasze oczekiwania. Testy zakupionych usług przebiegły wzorowo. Liczymy na dalszy rozwój współpracy. – komentuje Jacek Głaz , dyrektor Departamentu Planowania Sieci  Multimedia Polska.

„Z Grupą Kapitałową Multimedia Polska współpracujemy od 2009 roku, jest to jeden z naszych kluczowych Klientów. Zakup i projekt związany z wdrożeniem nowego systemu DWDM na całej naszej ogólnokrajowej magistrali światłowodowej pozwoli nam dynamicznie poszerzać nasze portfolio produktów i usług, w tym między innymi oferowanie łączy o przepływności 100G, 200G, a nawet 400G. Głęboko wierzę, że rok 2018 będzie rokiem dalszego pogłębiania współpracy pomiędzy Multimedia Polska a HAWE Telekom.” – komentuje Dominik Drozdowski, wiceprezes HAWE Telekom.

Multimedia Polska jest czołowym ogólnopolskim operatorem telekomunikacyjnym, dostarczającym  telewizję cyfrową z wideo na żądanie (VoD), szerokopasmowy internet stacjonarny i mobilny, usługi telefonii stacjonarnej i mobilnej klientom indywidualnym i biznesowym.

HAWE Telekom jest pierwszym w Polsce operatorem świadczącym usługi wyłącznie innym operatorom telekomunikacyjnym („Carrier’s carrier”). Kieruje swoją ofertę do operatorów sieci telefonii stacjonarnych i komórkowych, telewizji kablowych, dostawców Internetu – wszystkich operatorów nowoczesnych sieci światłowodowych.

HAWE Telekom świadczy usługi w oparciu o własną Ogólnopolską Sieć Światłowodową HAWE. Obejmują one sprzedaż i dzierżawę rurociągu teletechnicznego i włókien światłowodowych, usługi transmisji danych, dostępu do sieci Internet, kolokacji oraz usług nadzoru i serwisu sieci.

Wśród Klientów HAWE Telekom znajdują się zarówno liderzy rynku telekomunikacyjnego: najwięksi operatorzy krajowi w tym operatorzy sieci telefonii komórkowych oraz operatorzy międzynarodowi jak również liczne firmy z grona lokalnych ISP i CTV. Dzięki wielu światłowodowym stykom transgranicznym, HAWE Telekom jest największym polskim dostawcą usług telekomunikacyjnych na potrzeby tranzytu międzynarodowego.

 
Kontakt
Close

Serwis www.hawetelekom.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.hawetelekom.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w „polityce prywatności”.

Zamknij