Historia

 

Spółka HAWE rozpoczęła działalność w 1990 roku, specjalizując się w budowie sieci telekomunikacyjnych, w szczególności sieci światłowodowych. W 2003 roku firma rozpoczęła realizację nowatorskiego projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej HAWE. Spółka realizuje strategię „Operatora dla operatorów”, świadcząc usługi telekomunikacyjne dla operatorów krajowych i międzynarodowych w oparciu o własną infrastrukturę światłowodową. Ogólnopolska Sieć Światłowodowa HAWE obecnie liczy ponad 3.000km, a do końca 2013 roku osiągnie długość blisko 4.000km. Łączy ona największe aglomeracje oraz kluczowe ośrodki administracyjne, gospodarcze i naukowe kraju. Ponadto wybudowana sieć posiada przyłącza do granic Państwa, co umożliwia połączenia z innymi operatorami z Niemiec, Rosji, Litwy, Białorusi, Ukrainy i Czech.

W październiku 2010 roku Przedsiębiorstwo Budownictwa Technicznego HAWE Sp. z o.o. (spółka w 100 proc. zależna od HAWE S.A.) zmieniło nazwę na HAWE Telekom Sp. z o.o. Obecnie wraz ze Spółką HAWE Budownictwo Sp. z o.o. należy do Grupy Kapitałowej HAWE – notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

HAWE Telekom świadczy usługi: sprzedaży i dzierżawy włókien światłowodowych,  transmisji danych w oparciu o posiadany system DWDM, dostępu do sieci Internet, kolokacji w obiektach wyniesionych rozmieszczonych na Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej HAWE oraz wyspecjalizowanego serwisu sieci telekomunikacyjnych.

 
Kontakt
Close

Serwis www.hawetelekom.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.hawetelekom.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w „polityce prywatności”.

Zamknij