Kim jesteśmy

 

HAWE Telekom jest pierwszym w Polsce operatorem świadczącym usługi telekomunikacyjne tylko dla innych operatorów („Carrier’s carrier”). Kieruje swoją ofertę do operatorów sieci telefonii stacjonarnej i komórkowej, telewizji kablowej, providerów internetowych oraz wszystkich potencjalnych operatorów nowoczesnych sieci światłowodowych.


HAWE Telekom świadczy usługi klasy operatorskiej w oparciu o własną Ogólnopolską Sieć Światłowodową HAWE. Obejmują one sprzedaż i dzierżawę rurociągu teletechnicznego i włókien światłowodowych, dzierżawę usług transmisji danych, dostępu do sieci Internet, kolokacji oraz usług nadzoru i serwisu sieci. Jest to pierwsza tak kompleksowa oferta na rynku.

Strategicznym celem HAWE Telekom jest zbudowanie dwóch ringów teletechnicznych składających się z trzech równolegle ułożonych rur kablowych HDPE o średnicy 40 mm uzbrojonych w kabel światłowodowy. Ogólnopolska Sieć Światłowodowa HAWE dysponuje dwoma rodzajami włókien: G.652 i G.655. Obecnie wybudowana sieć liczy ponad 3.300 km, a do końca 2013 roku będzie to 4.000km.
Planowane etapy rozbudowy:

  • Zamknięcie ringu na odcinku Kraków-Katowice-Wrocław – do końca 2013 roku
  • Budowa relacji Warszawa-Biała Podlaska do końca 2013 roku
  • Doprowadzenie sieci do granicy polsko-czeskiej – do końca 2013 roku
  • Zwiększenie długości sieci opartej o własne zasoby światłowodowe do 4.000 km – do końca 2013 roku
 
Kontakt
Close

Serwis www.hawetelekom.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.hawetelekom.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w „polityce prywatności”.

Zamknij